Chorzy są wśród nas i chcą żyć tak jak my

Wśród nas żyje dużo osób, które choć sprawiają wrażenie osób zdrowych i pozornie żyjących normalnie, to jednak zmagają się z chorobami destabilizującymi ich codzienność. Wiktoria, która choruje na fenyloketonurię czy Klaudia, która jest dotknięta chorobą bordenline, tj. osobowość chwiejną, są tego najlepszym przykładem.

W poniższym klipie braci Parzychowskich możemy dostrzec dziewczyny, które nie przypominają w ogóle osób chorych, są świetnie rozwinięte fizycznie i mają pasje tak jak każdy dobrze rozwijający się zdrowy człowiek. Klip zwraca uwagę na ważny problem, głównie przez to, że jest rzeczywisty oraz opowiada prawdziwe historie.

Zachęcamy do obejrzenia teledysku, który przypomina, że mimo przeciwności losu wszyscy jesteśmy równi, choć nie każdy ma równe szanse w starciu z codziennością. Jeżeli znamy osoby, które zmagają się z podobnymi schorzeniami, to pamiętajmy aby je wspierać w każdy możliwy sposób.

„Nikt z nas nie jest idealny, każdy ma pewne niedoskonałości, z którymi musi borykać się każdego dnia. Nie jest to jednak powód do wstydu, ani rówieśnicy nie powinni się z nas wyśmiewać – nasze choroby i niedoskonałości nie znaczą, że jesteśmy inni, gorsi. Wszyscy jesteśmy na swój sposób wyjątkowi, a przede wszystkim równi.” – mówią artyści wykonujący utwór „Przed siebie”.